Wegańska czekolada na każdy gust

Autor wpisu kierownik · 12-09-22
Czekolada wegańska

Czekolada wegańska - czym się różni od zwykłej?

Czekolada wegańska to doskonała alternatywa dla klasycznych słodkich tabliczek. Od tradycyjnej czekolady różni się przede wszystkim składem - produkowana jest wyłącznie na bazie surowców roślinnych. Podstawę czekolady w wersji vege - podobnie jak zwykłej - stanowi miazga kakaowa, natomiast jest ona pozbawiona tłuszczów pochodzenia zwierzęcego i mleka krowiego. Zamiast nich dodaje się zazwyczaj tłuszcze pozyskiwane z orzecha palmy kokosowej. Biały cukier z reguły zastępowany jest cukrem trzcinowym, stewią lub ksylitolem. Producenci czekolady wegańskiej eliminują też z jej składu konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty.

Czekolada wegańska - czy warto ją jeść?

Czekolada wegańska jest zdrowszym, a równie smacznym, zamiennikiem tradycyjnej. Warto, aby sięgały po nią nie tylko osoby na diecie roślinnej, ale wszyscy zainteresowani zdrowym odżywianiem. Polecić ją można każdemu jako smakowity deser czy sycącą przekąskę pomiędzy posiłkami. Nieprzekonanych powinna zachęcić bogata gama smaków wegańskich tabliczek. W ich dostępnej na rynku ofercie znajdą interesujące propozycje zarówno amatorzy czekolady gorzkiej, jak i mlecznej oraz miłośnicy nadziewanej musami owocowymi bądź orzechami.

Czekolada wegańska - jakie ma zalety?

Niekwestionowanym atutem czekolady wegańskiej jest brak w jej składzie surowców zawierających laktozę oraz gluten. Walor ten czyni produkt w pełni bezpiecznym dla miłośników słodkości, którzy zmagają się z nietolerancjami pokarmowymi. Czekoladę wegańską mogą spożywać zarówno osoby nieprzyswajające białka mleka krowiego, jak i ze zdiagnozowaną celiaklią bądź nietolerancją glutenu. Ogromną zaletą czekolady w wersji vege jest także zastąpienie cukru buraczanego zdrowszymi słodzikami.