Pyszna Czekolada Mleczna

Autor wpisu kierownik · 06-09-22
Czekolada mleczna

Czekolada mleczna spotykana jest nie tylko pod postacią tabliczki podzielonej na kostki. Stanowi też polewę lub nadzienie dla wafelków, batoników i wielu innych słodkości. Trudno znaleźć osobę, która nie lubi mlecznej czekolady. Czy jednak warto po nią sięgać?

Czekolada mleczna - smak i aromat

Czekolada mleczna to cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy i duża ilość mleka. Zawartość kakao w mlecznej czekoladzie waha się w przedziale od 20 do 30%. Tabliczki mlecznej czekolady są słodkie, delikatne i kremowe. Mleczna czekolada łatwo rozpuszcza się pod wpływem ciepła. Jej smak przywodzi na myśl słodkie kakao, czyli po prostu połączenie cukru, kakao i mleka. Dodatkowo, do mlecznej czekolady może zostać dodany aromat waniliowy, który świetnie komponuje się z tymi składnikami.

Czekolada mleczna a zdrowie

Czekolada mleczna z pewnością smakuje i to nie tylko dzieciom. Jednak czy jest zdrowa? Mleczna czekolada ze względu na zawartość miazgi kakaowej zawiera w swoim składzie magnez, cynk, fosfor, miedź, potas, wapń i witaminy: A, K oraz te z grupy B. Nie jest więc pozbawiona walorów prozdrowotnych. Problem stanowi jednak jej kaloryczność związana z wysoką zawartością cukru. Czekoladę mleczną można więc jeść bez obaw o swoje zdrowie, ale pod warunkiem, że robi się to z umiarem.

Tabliczka czekolady mlecznej to spory zastrzyk energii, bo aż 531 kcal w 100 g. Warto sięgnąć więc po nią w trakcie intensywnej pracy umysłowej, pamiętając, że zawarty w kakao magnez dobrze wpływa na pracę układu nerwowego. Dodatkowo, mleczna czekolada poprawia też nastrój i eliminuje stres, pobudzając produkcję serotoniny, dlatego kostka dziennie po ciężkim dniu nie powinna okazać się złym rozwiązaniem.